VBRO

Voorstelling nieuw programma ‘Brugge in Balans’

Stad Brugge organiseert op zaterdag 23 mei opnieuw het ontspannende evenement ‘Brugge in Balans’. Dit initiatief bouwt verder op het succes van de vroegere Internationale Yogadag in Brugge en zet volop in op beweging, rust en verbinding.

Tussen 8.30 en 16.00 uur kunnen deelnemers kiezen uit een uitgebreid en gevarieerd aanbod aan yogastijlen en tai chi. Zowel beginners als gevorderden vinden ongetwijfeld een sessie die bij hen past. Dit jaar is er ook ouder-kind yoga en zwangerschapsyoga, waardoor het evenement nog inclusiever wordt en inspeelt op verschillende doelgroepen.

Yoga bevordert de lichaamshouding, versterkt spieren en botten en draagt bij aan zowel fysieke als mentale ontspanning. Tai chi, met roots in de Chinese krijgskunst, focust op rustige, vloeiende bewegingen en stimuleert het innerlijke evenwicht en de algemene gezondheid.

Op 23 mei staan maar liefst 24 lessen gepland, verspreid over acht unieke locaties in en rond Brugge. We ontdekken het Adornesdomein, een verborgen parel in Brugge en zijn bekendste telg, Anselm, die hier 600 jaar geleden geboren werd. Nieuw is ook het dakterras van het BMMC Brugge met een zeer mooi uitzicht en het Pannenhuis, het voormalige hotel met mooie tuin. Net als voorgaande edities kan Stad Brugge rekenen op de inzet van heel wat ervaren yoga- en tai chi-docenten. Daarnaast werkt ook Kjell Delos, student aan VIVES, mee aan dit evenement in het kader van zijn stageproject. Hij zorgt, samen met de mensen van Stad Brugge, voor een vlotte organisatie van Brugge in Balans.

Schepen van Sport Olivier Strubbe: “Onthaasten is al lang geen ‘modewoord’ meer. In onze huidige snelle maatschappij is het zelfs een noodzaak. Yoga en tai chi zijn dan ook erg populaire disciplines. Het aantal inschrijvingen voor Brugge in Balans is telkens heel groot, wat het succes van deze disciplines en dit event aangeeft. Een absolute troef van Brugge in Balans zijn de unieke locaties in en rond Brugge. Dit is een unieke kans om locaties als het Adornesdomein, het BMCC, het Pannenhuis, Dancelot, De Toren van Lissewege, het Grootseminarie … op een rustgevende manier te ontdekken.”

Bij slecht weer vinden de activiteiten binnen plaats, bij mooi weer laten we de keuze aan de instructeur en deelnemers. Op alle locaties zijn lessen buiten mogelijk.

Het evenement is gratis en wie een UiTPAS heeft, kan punten sparen op zijn of haar kaart. Het volledige programma is per locatie terug te vinden via de Uitdatabank. Inschrijven kan via de Uitdatabank, vanaf 21 april 2026.

‘Brugge in Balans’ is gratis, maar inschrijven is wel verplicht. Wie ingeschreven is, maar toch is verhinderd, laat dat graag weten aan sport@brugge.be. De belangstelling is groot, dus willen we iedereen de kans geven om deel te nemen.

Foto: Persdienst Stad Brugge

VBRO-Trotsplaat

VBRO-Trotsplaat