VBRO

Geert Naessens’ Weerbericht

Algemene luchtdruk:

Vandaag komen we terecht onder een nieuwe uitloper van het Azorenhoog. Die rolt zich over West-Europa uit en zal tot en met zaterdag ons weer in positieve zin beïnvloeden. Daarbij wordt de aangevoerde lucht geleidelijk weer wat warmer met zomerse maxima voor morgen en zaterdag. Vanaf zaterdag kalft het weer wel weer wat af door het naderbij komen van storingen die later op zaterdag (timing varieert) hun invloed gaan doen gelden. Ook op zondag liggen die storingen bij ons en zorgen dan voor een regenachtige dag. Ook nadien zie je tot ergens midden volgende week wel geleidelijk wat meer neerslagsignalen opduiken. We zouden dan enkele dagen met lagedrukgebieden te maken krijgen, maar lang zal het waarschijnlijk niet duren want op langere termijn blijf je telkens weer nieuwe impulsen van hogedrukgebieden in onze buurt zien en dat zie je ook in de pluim. Die tekent op een weliswaar nog onbetrouwbare periode van tien dagen vooruit, zelfs weer voor hitte … maar dat gaan we tegen dan nog wel zien. Het zou wel passen in de handtekening van deze zomer en van de nieuwe realiteit waar we in leven…

Vandaag:

Vandaag is het minder warm. Een noordelijke wind voert minder warme lucht aan met maxima vooraan of net rond de 20 graden aan zee tot nog steeds een 22 tot 24 graden landinwaarts. Veel zon, maar ook wel wat wolken. De dag is daarbij verrassend al volledig zonnig van start gegaan. Er waren nochtans nog wel wat wolken verwacht, maar die zijn er niet. We zien overdag vooral landinwaarts wel wat kleinere stapelwolkjes opduiken, maar zonder veel erg. Er staat daarbij een zwakke tot matige noordelijke wind.

In de avond en nacht is het minder warm met minima dan ergens rond 11 tot 13 graden (wat overigens nog altijd erg zacht is). Het is rustig en helder met wat binnenlopende hoge sluierwolken.

Morgen:

Morgen klimmen de maxima alweer. Daarbij kan het in de loop van de dag landinwaarts zelfs alweer 24 tot 26 graden worden! Uiteraard met veel zon en slechts enkele wolkjes. Het zijn dan vooral hogere wolkensoorten die binnenlopen. De wind wordt daarbij zuidwest en is opnieuw zwak tot matig.

Ook de avond en nacht verlopen dan rustig met weinig of geen wolken.

Overmorgen:

Zaterdag lijkt nu minder warm te worden omdat er dan al erg veel bewolking zal binnenschuiven. De zon krijgt het moeilijk en we hebben dan maxima van 22 tot 24 graden te pakken bij een matige zuidwestelijke wind. Tegen het eind van de middag / naar de avond toe wordt de kans op regen of buien groter, maar die timing is niet duidelijk. Het is niet uitgesloten dat er ook overdag of zelfs in de ochtend hier en daar al eens een licht buitje opduikt.

In de nacht komt er meer en ook intensere regen.

Later:

Zondag ziet er niet droog uit. Een regenzone sleept over onze regio met waarschijnlijk de hele dag door kans op perioden van regen of buien. Er zijn zeker ook droge perioden, maar neerslag ligt echt wel de hele tijd op de loer. Het is ook koeler met maar een 20 graden of vooraan de 20 graden.

Begin volgende week krijgen we enkele meer wisselvallige dagen. Nadien zal hogedruk waarschijnlijk weer de regie overnemen.

Samenvatting:

Vandaag is het veel minder warm. Met veel zon halen we rond of vooraan de 20 graden aan zee tot rond een 22 à hooguit 24 graden landinwaarts. Daar horen enkele onschuldige stapelwolkjes bij en een zwakke tot matige noordelijke wind.

Vanavond en vannacht is het koeler met 11-12 graden. Het is helder tot licht bewolkt en rustig.

Geert, donderdag 03 juli, 06.30 uur

VBRO-Trotsplaat

VBRO-Trotsplaat