VBRO

Geert Naessens’ Weerbericht

Algemene luchtdruk:

Vandaag zitten we tijdelijk onder de gunstige invloed van een rug van hoge luchtdruk. Dat sluit nog steeds een paar verspreide buitjes niet uit, maar de grote en felle buienlijnen en buien van de voorbije dagen zijn er wel uit. Deze rust is van korte duur want vanaf de Atlantische Oceaan stomen lagedrukgebieden en hun fronten op ons af. De rug van hoge luchtdruk wordt morgen al weg geduwd waarna we in een sterk wisselvallig weerbeeld terechtkomen in een westelijke circulatie. Daarin worden dan de komende tijd storingen en depressies aangevoerd met zachte lucht.

Vandaag:

Vandaag zit de wind tijdelijk weer meer in een noordwestelijke hoek. We profiteren daarbij tijdelijk van een rug van hoge luchtdruk en het is wat rustiger met meer ruimte voor de zon. Het blijft landinwaarts dan ook droog, maar aan zee en ook nog verspreid in West-Vlaanderen en Zeeland vallen er wel degelijk nog enkele buitjes. Later op de dag draait die wind geleidelijk naar zuidoost tot zuid en verdwijnen de buien.

Er is echter een andere kaper op de kust. Vanochtend hangt er landinwaarts mist en nevel en die breidt zich in de vroege ochtend nog uit. Mogelijk zijn er zeker landinwaarts gebieden die daar de hele dag last zullen van hebben en het is onzeker of die mist en nevel optrekken en hoe ver ze zich nog naar het westen uitbreiden. Voor hetzelfde geld blijft het op veel plekken grijs … Een situatie die we eigenlijk pas in de loop van de dag goed zullen kunnen inschatten.

Sowieso neemt later overdag en zeker in de nacht naar donderdag de bewolking weer toe. Toch kan het in de eerste uren van die nacht naar donderdag nog fors afkoelen. Later lopen de temperaturen weer op met zelfs wat lichte regen die tegen de ochtend vanaf de kust zal binnenlopen.

Morgen:

Morgen, donderdag, nemen nieuwe lagedrukgebieden met hun storingen het over vanaf de Atlantische Oceaan. Het gaat dan weer regenen en die storingen brengen nog zachtere lucht met zich mee. De temperaturen gaan dan ook verder de hoogte in en gaan gemakkelijk richting dubbele cijfers al lijkt dat laatste wel wat uitgesteld te worden tot vrijdag. Heel veel regen zit er voor donderdag ook niet in. Het blijft beperkt tot wat lichte neerslag.

De nacht naar vrijdag zal een stuk zachter verlopen met minima rond een 7-8 graden dan en ook kans op wat verspreide lichte regen in de loop van de nacht.

Overmorgen:

Vrijdag is een zachte dag met maxima rond 10 graden of meer. Het is grijs, bewolkt en winderig en er kan regelmatig wat regen vallen.

Ook de nacht naar zaterdag is zacht en regenachtig.

Later:

Zaterdag zit er nog meer wisselvalligheid in de kaarten in de vorm van perioden met regen of buien. Het is zacht met maxima rond 10 graden en het is daarbij ook flink winderig.

Ook zondag dient zich grijs, winderig en bij tijden nat aan met zachte temperaturen die op beide dagen gemakkelijk in de dubbele cijfers terechtkomen of misschien een klein stapje zullen terugzetten.

Samenvatting:

Vandaag start nog met wat buitjes in West-Vlaanderen en Zeeland die overdag geleidelijk verdwijnen. Dieper landinwaarts zit daarbij ook nevel en mist en het zou best kunnen dat die blijft hangen of zich zelfs westwaarts gaat uitbreiden. Let op: in dat geval zou het kunnen dat sommige plekken de hele dag grijs en nevelig blijven! Dat is zeer moeilijk in te schatten. Waar het wel opklaart zien we wat zon en halen we een 7 graden bij een zwakke en veranderlijke wind.

Vanavond en vannacht koelt het eerst fors af, later lopen de temperaturen wat op en raakt het bewolkt met tegen de ochtend wat lichte verspreide regen vanaf de kust. De wind wordt dan zuid en trekt later in de nacht weer wat aan.

Geert, woensdag 26 november, 06.35 uur

VBRO-Trotsplaat

VBRO-Trotsplaat