Deze zomer wordt het terug extra leuk voor kinderen in de Brugse winkelstraten. Van 29 juni tot en met 31 augustus organiseert Stad Brugge samen met Uitgeverij Clavis een zoektocht rond Anna, het bekende personage uit de kinderboeken van Kathleen Amant. Kinderen kunnen samen met hun (groot)ouders op speurtocht door het centrum, op zoek naar Anna’s favoriete dieren die verstopt zitten in de etalages van 10 deelnemende handelszaken.
De zoektocht slingert zich door enkele van Brugges gezelligste straatjes, waaronder de Geldmuntstraat, Korte Zilverstraat, Noordzandstraat, het Zilverpand, Sint-Salvatorskerkhof, Mariastraat, Dijver, Wollestraat, Sint-Amandsstraat en de Markt. In elke vitrine ontdek je een ander diertje.
Deelnemen is eenvoudig en gratis. Starten doe je bij het toerismepunt op de Markt (Historium, Markt 1). Daar haal je een formulier op waarmee je de hele route kan volgen. Als beloning wacht er op het einde een lekker cadeautje dat je kan ophalen bij de Clavis Conceptwinkel in de Sint-Amandsstraat.
“Met deze speurtocht willen we jonge gezinnen op een speelse manier laten kennismaken met het winkelaanbod in het historische stadscentrum”, zegt schepen van Werk en Ondernemen Minou Esquenet. “Tegelijk maken kinderen kennis met boeken en verhalen, en dat op een heel toegankelijke manier.”
Voorlezen hoort er natuurlijk ook bij. De hele zomervakantie lang zijn er Anna-voorleesmomenten en kan je strandbloemen knutselen in het Provinciaal Hof (Markt 3) op woensdag en zaterdag om 14 uur.
Meer info: www.brugge.be/anna-zoektocht
Foto: Persdienst Stad Brugge







